Nuri Şahin Hayatı

Nuri Şahin Hayatı? Nuri Şahin Kimdir?

Nuri Şahin Hayatı? Nuri Şahin 5 eylül 1988 yılı Almanya doğumlu Futbolcu, aslen kırşehirli bir ailenin çocuğudur ve Almancı ailenin iki çocuğundan biridir. Türk milli futbolcu ayrıca Almanya vatandaşlığı bulunmaktadır. Ayrıca Almanca, İngilizce ve Flamanca dillerini konuşmaktadır.

futbol hayatına doğduğu Almanya’nın yerel takımlarından biri olan RSV Meinerzhagen takımıyla başlamıştır. 2001 yılında Borussia Dortmund takımına transfer olmuştur. Nuri Şahin, ilk profesyonel maçına İntertoto Kupasında Borussia Dortmund ile Sigma Olomouc maçında çıkmıştır.

Nuri Şahin Hayatı 2005 yılında 16 yaşında iken Bundesliga ve VfL Wolsburg deplasmanında oynayarak en genç oyuncu unvanını kazanmıştır. 2007 yılında kulubü Dortmund, futbolcuyu Feyenoord takımına kiralık olarak verilmiştir. 2008 ve 2009 yılı sezonunda Borussia Dortmund takımında futbolcunun ikinci dönemi başlamıştır. Aynı yıl içerisinde UEFA Kupası’nda oynamıştır. 2011 yılında futbolcu Real Madrid takımına transfer olmuştur. 2012 yılının sonlarına doğru yaşadığı sakatlık sebebiyle forma giyememiştir.

2012 ve 2013 yılları sezonunda Real Madrid takımı Nuri Şahin’in Liverpool takımında kiralık oyuncu olarak forma giyeceğini belirtmiştir. 2013 yılında sözleşmesi feshedilerek Borussia Dortmund takımına geri dönmüştür.

Nuri Şahinin Futbolculuk Yaşamı

Futbolculuk yaşamı boyunca bir çok başarı elde eden Nuri Şahin Türkiye Milli Takımı’nda da forma giyme imkanı bulmuştur. Bu sayede Türkiye A Milli Futbol Takımı forması giyen en geç ve futbolcu ve en genç gol atan futbolcu unvanını kazanmıştır.

Küçük yaşta başladığı futbolda 16 yaşında yıldızı parlayan futbolcu Nuri Şahin 3 dönem Borussia Dortmund takımında forma giymiştir. Bu süre içerisinde farklı takımlara kiralık olarak verilmesine rağmen futbola başladığı takımını bırakmamıştır. Real Madrid ve Liverpool takımlarının formasını da giyen futbolcu takımlarda oynadığı sıralarda birçok gol atmıştır.

Kulüp ve Milli başarıları ile dikkat çeken Nuri Şahin; avrupa 17 Yaş Altı Futbol Şampiyonası ve FİFA 17 Yaş Altı dünya Kupası milli başarılarına sahip olup, Hollanda Kupası, Bundesliga ve La Liga Kulüp başarılarına sahiptir.

Genç yaşına rağmen büyük başarı elde eden Nuri Şahin halen Borussia Dortmund takımında forma giyerek futbol hayatına devam etmektedir.

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı? Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …