Nejat İşler Hayatı

Nejat işler Hayatı? Nejat İşler Kimdir?

Nejat İşler Hayatı? Genç tiyatrocu Nejat işler, 28 Şubat 1972 yılında istanbul Kanatlarımın Altındaun Eyüp semtinde doğdu. Feshane işçilerinden birinin torunu olan Nejat işler, ilkoludan sonra eğitimine Cağaloğlu Anadolu Lisesinde devam etti. Ortamına alışamadığı yeni okulunda popüler olmak ve derslerinden kaçmak için okulun tiyatro koluna girdi.

Nejat İşler Hayatı

Nejat İşler Hayatı1Kısa zamanda popüler olan Nejat işler derslerini de boşluyordu. Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye giremeyince, para kazanmak için çay partileri düzenlemeye başladı. Nejatın işleri umduğu gibi gitmeyince borca girdi. Borçlarını kapatabilmek için Mahmutpaşadan t-shirt alıp Teşvikiyede bu t-shirtleri satma kararı aldı. kış aylarında ise t-shirt yerine kitap, dergi ve plak sattı.

iki sene sonra yıldız teknik Üniversitesi fotoğraf bölümünü kazanan Nejat işler iki yıllık olan bölümden askerlik için iyi olmadığnı düşünerek vazgeçdi.

On yıl kadar satış işleriyle uğraştıktan sonra Taksimde dolaştığı 27 mart Dünta Tiyatrolar günü birgün, bir tiyatro sahnesinde bedeva gösterimde olan Dantonun Ölümü adlı eseri seyretti. ben niye bu işi yapmıyorum? diye düşünen Nejat işler, dayısının yanına gittiği eskişehirde konservatuar sınavına gitmeye karar verdi ve kazandı. istanbula döndüğünde, ilanını gördüğü Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Bölümüne başladı. 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesinin devlet konservatuar bölümünden mezun olana kadar devlet tiyatrosunda ve televizyon dizilerinde rol aldı.

1995 yılında mezun olduktan sonra iki arkadaşıyla birlikte Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosunu kurdu. tiyatronun kurulmasından sonra kendi oyunları için hikayeler yazmaya başladı. Belki hiç okumayan biri de yazabilir bunları, benim yazı yazmamın nedeni yazmak değ il, sadece oynayalım diye yazıyorum. dediği, Tuhaf Şehir Hikayeleri, Biz Zavallı erkekler ve Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim adlı üç kitap yazdı.

41 . antalya altın Portakal Ödülleri için erkek Oyuncu dalında aday olarak gösterildi. Her fırsatta amacının başrol oynayıp şöhret olmak olmadığını belirten işler, tek arzusunun yaptığı işi elinden geldiğinin en iyisi olarak yapmak olduğunu, tiyatro yaparken ölmek istediğini dile getirdi.

1994 yılında rol aldığı ilk televizyon dizisi olan Gururdan sonra, Deli Yürek, Şehnaz Tango, Nasıl Evde Kaldım, Dedem, Gofret ve ben, Aşk ve Gurur, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir dizilerinde oynadı. 1999 da ilk sinema filmi eylül Fırtınasında rol aldı. Mustafa Hakkında Herşey ve Anlat istanbul filmleri ile sinema oyunculuğuna devam etti.

2006 Yılında

Çalıntı Gözler, Yaşamın Kıyısında ve iki Süper film Birden, 2007 yılında ise Barda ve yumurta gibi filmlerde rol aldı. 2007 yılının en popüler dizilerinden biri olan bıçak Sırtı adlı televizyon dizisinde rol almaktadır.

Ayrıca kontrol et

Melikşah Hayatı

Melikşah Hayatı? Melikşah Kimdir?

Melikşah Hayatı? Sultan Alp Arslan’ın oğlu türk Selçuklu Hükümdarı Melikşah, 1055 yılında İsfahan’da doğmuş, 1092 …