Mide Üşütmesine Ne iyi Gelir

Mide Üşütmesine Ne iyi Gelir

şifalı bitki mide üşütmesine ne iyi gelir Mide üşütmesi sebepleri çok ani ısı değişimlerini mide kaldıramaz. Bu duruma mide üşütmesi denir. Mide üşütmesine sebep olan faktörler arasında sabah vaktinde karnınızı doyurmadan içeceğiniz soğuk sıvılar, tüketmiş olduğunuz gıdalarda ki soğuk, sıcak dengesizliği mide üşütmesine en çok yol açan nedenler arasında sıralandırılabilir.

Çok ani ısı kaybını yaşanmamasını dikkat etmelisiniz. Kahvaltı yapmadan çok soğuk sıvılar tüketmekten kaçınmalısınız. Aynı anlar içinde bir yandan soğuk bir yandan sıcak bir şeyler tüketmemeye gayret etmelisiniz.

Bu sayede mide üşütmesi durumu yaşmazsınız. Eğer mide üşütmesi yaşıyor iseniz aşağıdaki önerileri uygulayarak bu durumunda kurtulmanız mümkün olabilir.

Mide Üşütmesine iyi Gelen Öneriler

1 çay kaşığı mercanköşkü bitkisi 1 fincan kaynar suyun içinde atılmasından itibaren bir müddet beklendikten sonra süzülerek içilir.
1 çay kaşığı toz biber 1 fincan kaynar suyun içine atılır ve bir müddet demlenmesi beklenerek süzülür ve içilir.

Bir miktar taze ve güneş altında toplanmış kekik ince kıyıldıktan sonra bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Gerektiğinde şişe çalkalanarak, iyice süzüldük­ten sonra bir kesmeşekerin üzerine beş damla damlatılarak kullanılır.

Mide Üşütmesi Tedavisi Nasıl Yapılır

Sindirimde gerçekte ne yaşandığının bilinmesi, şikayetlerin neden meydana geldiğinin farkına varılması şüphesiz ki tedaviyi kolaylaştıracaktır. Eğer evde bitkisel kürler yardımı ile bu hastalığın atlatılması hedeflenirse yukarıda bahsedilen kürler uygulanabilir.

Hastalığın altında yatan sebepler bilinmeden veya bilinse dahi tıbbi bilgi olmadan rastgele antibiyotik kullanılması durumu daha da kötüleştirebilir, bazı maddelere alerjisi olanlar için ölüm riski ile karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle ne mide üşütmesi ne de başka bir hastalık için bilinçsiz ilaç kullanılmamalıdır.

Esasen bitkisel kürlerin uygulanması da böyledir. Değerli İbrahim Saraçoğlu mide üşütmesi ve ishal için faydalı kürler verse de hastalığın başlangıcında ishali kesmek yerine kaybolan sıvı ve enerjinin telafi edilmesi için bol bol sıvı alınmalıdır.Üstelik bitkisel de olsa kürlerin uzun süreli kullanımı vücuda zarar vermektedir. İbrahim Saraçoğlu hocamız bu hususu zaman zaman hatırlatmakta ve verdiği bitkisel kürün azami uygulanma süresini de sözleri arasına şerh etmektedir.

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …