Litre Nedir

Litre Nedir

Litre Nedir? Litre Ne Demektir? Litre Nedir Kısaca? Litre Ne Demek? Litre Hakkında Bilgi?

Litre Nedir, 1 litre 1 desimetre küpe eşittir Litre –> Sembolü l Kilogram Litre çevirisi istekler uzerine eklenmistir. Litre, Hacim Ölçüsü birimidir Sıvıları ölçmede kullanılan, bir desimetreküp hacminde ölçü birimine Litre Denir. Sembolü Litre bir Hacim ölçüsü birimidir. Tüm Sıvı maddelerin miktarını ölçmede hacim ölçülerinden faydalanılır.

Litre, Büyük L l ile gösterilir. Litre bir Uluslararası Birim Sistemi birimi değildir fakat SI birimleriyle birlikte kullanılması kabul görmüştür. SInın hacim ölçüsü birimi metreküptür. Bu birimin adı metrik sistemde sık sık geçmektedir. 1 litre 1 desimetreküpe eşittir. 1 rakamı ile karışmaması için küçük l yerine büyük L kullanımı kabul edilmiştir.

Litre Adının Kökeni Litre sözcüğü Fransız ölçü birimi litrondan gelmektedir. Sözcük Fransızcaya da Latince yoluyla Yunanca yani Rumcadan girmiştir.

Diğer Hacim Ölçüsü Birimleriyle Eşitlikleri 1024 yottalitre YL 10–24 yoktolitre yL Litre hangi mesleklerde kullanılır Sıvılarla ilgili iş yapan bütün mesleklerde litre kullanılır. Sokak sütçüleri, Su satanlar, kimya ve gıda laboratuarlarında çalışanlar, gıda fabrikaları, Petrol ofisleri litre kullanır. Boyacılar da boyayı sulandırmak için gerekli su miktarını ölçerken litre kullanıyorlar.

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Transpalet Ne Demek?

Transpalet Nedir?  Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …