Kulak Tıkanması

Kulak Tıkanması Nedir

kulak tıkanması kulak tıkanması Çoğunlukla uçak yolculuklarında veya deniz seviyesinden yükseklere çıkıldığında görülen kulak tıkanması yutkunarak, ciklet çiğneyerek, burunu kapayıp ıkınarak geçiştirilebilir. işitme giderek azalıyor ve kulağınızda bir dolgunluk hissediyorsanız dış kulak yolunda kulak kiri birikmesi söz konusu olabilir.

Buşon adı verilen kulak kiri gliserin damlatıp yumuşatıldıktan sonra bir sağlık kurumunda kulak özel bir enjektör yardımıyla ılık su püskürtülerek temizlenmelidir.

Kaşıntı veya tıkanma durumunda kulağı sivri cisimlerle karıştırmak kulak yolunu ve kulak zarını zedeleyebilen yanlış bir harekettir.

Sorumuz: Arkadaşlar konu dışı bölümünde yazdım ancak abidik gubidik mesajlar geliyor. Çoluk çocum pompa kullan gibi şakalar yapıyorlar ancak halimi anlayan yok tabi.

Şimdi salı günü kulak tıkanması ve işitme kaybı problemiyle şişli etfal hastanesine gittim. Doktor kulağıma bir aletle baktı ve oksijenli su-gliserin karışımı bir damlayı 15 gün boyunca günde 3 sefer 10′ar damla kullanacaksın sonra geleceksin temizleyeceğiz kulağını dedi.Ancak,bu damlayı kulağıma damlattıktan sonra 2 gündür biraz daha boğuk duymaya başladım,sesler çok derinden gelir oldu.

Daha önce böyle bir tecrübesi olan ya da Kbb tanıdığı olan varsa bu konuda yardım istiyorum. Şimdi doktor 15 gün dedi ama ben 1 hafta sonra gitsem acaba bir şey olur mu. Çünkü bu az işitme durumuna dayanamıyorum.

Cevap
Kulağında kir varmış. Doktor bunu yumuşatmak için gliserin vermiş. onu 10 gün falan kullan ondan sonra tekrar git doktoruna temizlesin. Şuan sert olduğu için temizleyemiyor yumuşaması için. bu arada kulağına bi şey sokup karıştırma, kulak çöpü kullanma. Kulak normalde kendini temizler sen orayı oynadıkça düzeni bozulur ve kulak kiri oluşur. Reçetende buşon yazıyordur zaten.

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …