Kolesterol Nasıl Düşürülür

Kolesterol Nasıl Düşürülür

kolestrol kolesterol nasıl düşürülür Kolesterol çağımızda en çok görülen rahatsızlıklardan birisi, kolesterol yüksek çıktığında düşürmek biraz zor oluyor ve sürekli ilaçlara bağımlı kalıyorsunuz. Şimdi sizlere kolesterolün tedavisinde doğal yollardan bahsedeceğiz.

Doktorunuz size kolesterol sorununuz var dediği anda ilaç tedavisine başlamak aşırı tehlikeli ve dikkat edin.

Genellikle insanlar kolesterolün kalp ve damar hastalarında çıkan bir sorun olduğunu düşünse de, kilo problemi olanlar, alkol ve sigara kullananlar, şeker ve tansiyon hastası olanlarda kolesterol şikâyetiyle karşılaşabilir.

Kimler kolesterol ilacı kullanmalı
Kalp krizi geçirmiş insanlar, geçici beyin atağı, felç, kalp damarlarında kolesterol sebebiyle daralma olan kişiler, stend takılı veya daha önce stend takılmış hastalar, bypass ameliyatı geçirenler, yakın ailesinde kalp krizi geçiren ve diyabetli kişilerin çok olduğu bir ailenin ferdi olanlar ciddi risk grubuna girdiği için kolesterol ilacı kullanabilir.

Kolesterol insana neler yapar
Gözaltında oluşan siyah halkalar
Ağızda acı tat
Bas ağrısı ve basta ağırlık hissi
Görmede bulanıklık
Baş dönmesi
Hazımsızlık ve iştahsızlık
Yorgunluk ve stres
Uykusuzluk
Sol kolda ve kalp üzerinde hissedilen ağrılar

Kolesterolü dengeleyen beslenme

Beslenme şeklinin değiştirilmesi ve uygun bir beslenme planıyla kolesterol sorunundan kurtulabilirsiniz. Doymuş yağlar ve trans yağlardan uzak durulmalı. Düşük yağ oranlarıyla beslenmek kolesterolü dengeler. Zeytinyağı, omega–3 bulunan balık, ceviz ve sebzeler, elma, yulaf gibi tahıllar, süt ve süt ürünleri, sarımsak gibi besinler kolesterolü normal değerlere çekiyor.

Kolesterol ilaçları sanıldığı gibi büyük yan etkilere sahip olan ilaçlar değildir. Fakat riskli durumlar hariç, kolesterol ilaçsızda tedavi edilebilir.

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …