Kış Mevsiminde Ayak Bakımı

Kış Mevsiminde Ayak Bakımı

ayaklara masaj Kış mevsimi boyunca kapalı kalan ayakların ekstra bir bakıma ihtiyaç duyduğunu vurgulayan uzmanlar, bu sebeple, özellikle kış aylarında ayaklara rahatlatıcı bir masaj uygulamanın, ayak sağlığı açısından çok gerekli olduğunu kaydediyor. Uzmanlar, yapılacak masajla, ayak tabanındaki sinir noktalarının uyarılarak rahatlanabileceğini belirtiyor. Uzmanlar, evde yapılacak ayak masajı için şunları öneriyor

“Önce, ayak tabanını sıcaklık hissedinceye kadar vücut fırçasıyla fırçalayın. Sonra bir vücut kremiyle ya da özellikle ayak için üretilmiş olan ayak kremleriyle topuktan ayağın ortasına ve ayak bileğine kadar masaj yapın. Ayrıca her parmağa küçük dairesel hareketlerle masaj uygulayın. Böylece ayaklarınız zindeliğine kavuşacaktır. Güzel görünmesi için haftada bir ayaklarınıza pedikür yapmalı, ayak tırnaklarınıza şekil vererek bakımlı olmalarını sağlamalısınız.

Ayrıca, banyodan sonra topuklarınızı ponza taşıyla ovmayı ihmal etmemelisiniz. Bu sayede ayaklarınızı ölü hücrelerden arındırarak, ferahlatıp hava almasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra krem kullanarak ayaklarınızı yumuşatın. Ayaklarınızın terlemesine karşı ter önleyici krem ve pudralardan kullanırsanız, hoş kokulu ayaklara sahip olabilirsiniz”

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …