Ana Sayfa / Genel Bilgiler / Kırmızı Nedir

Kırmızı Nedir

Kırmızı Nedir

Kırmızı Ne Demektir? Kırmızı Nedir Kısaca? Kırmızı Hakkında? Kırmızı Ne Demek? Kırmızı Nedir? Kırmızı Hakkında Kısaca?

kırmızı Ne Demek, kırmızı, elektromanyetik tayfın görülebilen renklerinden biridir. Kırmızı ışığın dalgaboyu 630-760 nanometre civarındadır. Kırmızı en düşük frekanslı renktir. Kırmızının altındaki frekanslara kızılötesi, infrared ya da infraruj denir insan kanı oksijenin varlığında hemoglobin yüzünden kırmızıdır Kırmızı renk deniz suyu tarafından emildiği için kırmızı balıklar deniz altında siyah gözükürler.

Kırmızı renginin hex Değeri #FF0000, RGB değeri 255, 0, 0, ve CMYK değeri 0, 100, 100, 0 dır iştah açar. O yüzden dünyadaki gıda firmalarının çoğu logosunda kırmızıyı kullanır. Kırmızı tansiyonu yükseltir, kan akışını hızlandırır.Yanlış bir inanış vardır, boğa ların kırmızıya saldırdığı sanılır. Oysa boğalar renk körüdür. kırmızıya, değil kendilerine sallanan koyu renkli beze saldırır.

Kırmızıya tutkun kadınlar, şen ve hayat dolu olurlar. Çabuk heyecana gelip, çabuk kızar ve öfkelenirler. Son derece azimlidirler. Gelecek hakkında uzun uzadıya planlar ve rüyalar kurmaktan hiç hoşlanmazlar. Her şeyi bir güne doldurmak onlar için daha uygundur.

kırmızıyı, her renge tercih eden bir erkek ise hiçbir şeyden korkmayan biridir. Tehlikeyi davet ederler ve felaketleri gülerek karşılarlar. Çok zekidir. Herhangi bir işi bu zeka sayesinde hemencecik halledemediği takdirde uzun zaman uğraşmaz. Bırakır ve başka bir işe kalkar

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Özellikleri Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …