Kan Kanseri Tedavisi

Kan Kanseri Tedavisi

kan, kanseri tedavisi kan kanserinin tedavisi ivegen kan kanserinin tedavisi, duraklama dönemini gerçekleştirmek ve uzatmak amacını güder.Lenfositlerin gelişme aşamasını etkile­yen kan kanseri türünde vinkristin adlı ilaç kullanılmaktadır. Bu ilaç cezayir menekşesinden elde edilen alkali bir maddedir ve Kanserli çocukların % 90′ında duraklama döneminin gerçek­leştirilmesinde yararlı olmaktadır. Ancak vinkristin hastalarda Saç dökülmesine yol açar. Vinkristinin uygulanması haftada bir kez damardan olur.

Bu ilaç genellikle kortizon ve prednizon gibi hormonlarla birlikte kullanılır. ilaçların etkisi kanserli hücrelerin üretiminin engellenmesi biçimindedir. Ancak bu dönem hasta için oldukça kritik olduğundan, alyuvarlarının yenilenmesi için hastaya kan verilir.

Ayrıca trombo sitlerdeki azalmayı karşılamak amacıyla trombosit yüklemesi yapılır. Bunun ya­nında hastanın çeşitli hastalıklara yakalanma olasılığı göz önünde bulundurularak, antibiyotiklerle koruma tedavisi de yapılır. Tehlikeli durumlarda hasta karantinaya alınır ve yiyecekleri sterilize edilir.

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …