Ana Sayfa / Sağlık Bilgisi / Hastalık Nedir

Hastalık Nedir

Hastalık Nedir

Hastalık Nedir? Hastalık Ne Demek? Hastalık Nedir Kısaca? Hastalık Ne Demek? Hastalık Hakkında Bilgi?

hastalık Nedir, Hastalık vücutta ortaya çıkan bir bozukluktur grip ve nezle en yaygın hastalıklar dan dır Hastalanan insanda genellikle o hastalığın belirtileri görülürÖmeğin soğuk alan birisinin sık sık bumu akarBazı hastalıklara mikrop da denen bakteriler ya da virüsler yol açar Bunlar yiyecek, su ya da havadan alınabilir Bazı hastalıklar, ise bir organın, ömeğin kalbin yorulması ya da işlemez hale gelmesiyle ortaya çıkar Hastalıklar çeşitli yollardan iyileştirilebilir vücut antikor denen maddeler üreterek hastalıkla savaşır doktorlar antibiyotik gibi ilaçlarla hastalığı tedavi edebilirler.

hastalık, beden veya zihinde meydana gelen, rahatsızlık, dert ve görev bozukluğuna yol açan belirli bir anormal duruma verilen isimdir. Bazen terim yaralanma, sakatlık, sendrom, semptom ve normal yapı ve fonksiyonun anormal çeşitlerini kapsayacak biçimde, geniş bir anlamda, kullanılır. Fakat farklı bağlamlarda bu kavramlar farklı kategorilere girerler ve hastalık, kavramı bunların yerine kullanılamaz.

TDK tanımına göre hastalık Organizmada birtakım değişikliklerin ortaya çıkmasıyla sağlığın bozulması durumu, rahatsızlık, çor, dert, sayrılık, illet, maraz, maraza, esenlik karşıtıdır.

hastalıkları inceleyen bilim dalı patolojidir. hastalıkların sistematik sınıflandırmasını konu edinen bilim dalı ise nozolojidir. insan hastalıkları, ve bunların tedavisiyle ilgilenen daha geniş bir alanı kapsayan bilim dalı ise tıptır. Birçok benzer hatta bazı aynı durum ve süreçler hayvanları da etkilemektedir hayvanları etkileyen hastalıkları inceleyen bilim dalı veterinerliktir. hayvanlar ve insanlar dışında, her organizma gibi, bitkiler de çeşitli süreç ve durumlardan etkilenip zarar görebilirler enfeksiyon, besin yetersizliği veya zararlı Mutasyonlar gibi. bitkileri etkileyen hastalıkları inceleyen bilim dalı bitki patolojisidir.

Ayrıca kontrol et

Prolaktin Yüksekliği Nedenleri

Prolaktin Yüksekliği Nedenleri Prolaktin Yüksekliği Nedir:Bu hormonun fazla salgılanması kadınlarda adet düzensizliği, bebek söz konusu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir