Hakan Şükür Hayatı

Hakan Şükür Hayatı? Hakan Şükür Kimdir?

Hakan Şükür Kimdir, 1 Eylül 1971 tarihinde Sakaryada doğdu. Futbol hayatına, 1987 yılında, doğum yeri olan Sakarya da başladı. 1990 senesine kadar Sakaryasporda forma giyen Şükür, buradan ayrılmasının ardından 2 sene formasını taşıyacağı 1. Lig takımlarından Bursaspora geldi

Hakan Şükür için dönüm noktası 1992 yılında Galatasaraya transferiydi. Galatasarayda bir çok başarı yaşayan ünlü futbolcu, Temmuz 1995 te italyanın Torino takımına transfer oldu. Torinoda istediğini bulamayan Şükür, 4 ay kaldığı italyan klübünden ayrıldı ve 1995in Ekim ayında Galatasaraya döndü. 1998 yılında FIFA tarafından dünyanın en iyi golcüsü seçildi.

Takvimler 2000i gösterdiğinde, Galatasarayda UEFA Kupasını kaldırdı. Gene bir Temmuz ayında, bir çok diğer Galatasaraylı futbolcu gibi Şükürün de Galatasarayın yolları ayrıldı. Hakan Şükür bir başka italyan takımı Inter Milana transfer olmuştu.

2002 yılında inter Milandan kiralık olarak AC Parma takımına gitti. 1 seneden kısa bir süre Parma forması giyen Hakan Şükür, bu formayla italya Kupasını kazanmanın sevincini yaşadı.

Aynı sene Türk Milli Futbol Takımının dünya üçüncüsü olacağı Dünya Kupasında Güney Kore Milli Takımına karşı 9. saniyede attığı gol ile Dünya kupaları tarihinin en erken golüne imza attı.

2002 – 2003 sezonunda Blackburn Rovers takımında forma giydi. 2003 yılında tekrar Galatasaraya dönen Şükür, halen Galatasaray SK da forma giyiyor

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …