Hadise Açıkgöz Hayatı

Hadise Açıkgöz Hayatı? Hadise Açıkgöz Kimdir?

Hadise Açıkgöz Hayatı? Hadise Açıkgöz 1985 yılında, Belçikada dünyaya geldi. Çocukluğunda şarkı söylemeyi ve ata binmeyi seviyordu. Ekonomi ve Çağdaş Diller eğitimi aldıktan sonra, en büyük tutkusu olan müziğe yönelmeye karar verdi. Ailesi de bu durumu memnuniyetle karşılamış ve genç Hadiseye destek olmuştu.

Hadise Açıkgöz Hayatı

Hadise Açıkgöz, 2003 yılında Belçikanın Popstarı olan Idool adlı yarışmaya katıldı. Finale kalan 10 isim arasında yer alamasa da birçok yapımcının dikkatini çekmeyi başardı. 2Brains şirketi kısa süre sonra genç kıza sözleşme teklifinde bulundu. Hadise, yapımcıları Yves Gaillard ve Serge Ramaekers ile birlikte kayıt sürecine başlamak için stüdyoya girdi.

Yapmak istediği müziği şehirli pop urban pop şeklinde nitelendiriyor. Christina Aguilera ve Beyoncé gibi isimleri beğeniyor, ancak aynı zamanda Prince, Janet Jackson, Tina Turner, Alicia Keys, Toni Braxton gibi daha tecrübeli isimlerden de etkilendiğini ifade ediyor. En büyük hayali, Tina Turner ile tanışmak ve aynı sahneyi paylaşabilmek. Türkiyeden ise Tarkanı çok beğeniyor, Onunla düet yapmak rüya gibi olurdu diyor.

Hasseltte pazarlama bölümünde öğrenimini sürdüren ve beş dil Flamanca, Fransızca, Almanca, Türkçe ve ingilizce bilen Hadise, boş zamanının büyük bölümünü müziğe ayırıyor. Söz yazıyor, beste yapıyor, kayıt stüdyolarında zaman geçiriyor ve konserlerine hazırlanıyor. Bunların yanısıra formunu korumak için jimnastik yapıyor, arkadaşları ve kardeşleriyle zaman geçirmekten hoşlanıyor.

Rock, soul ve dünyanın çeşitli yerlerinde icra edilen farklı müzik türlerini bir araya getirerek kendi beğenisine göre şekillendirmeyi amaçlayan Hadisenin ilk teklisi Sweat adını taşıyordu. Yves Jongenin yazdığı ve Serge Ramaekers ile birlikte yapımını üstlendiği şarkı, 3 farklı versiyonuyla raflardaki yerini aldı. Onu daha geniş kitlelere taşıyan parça ise, Haziran 2005 çıkışlı Stir Me Up oldu. Şarkıcı, toplam 5 versiyonuyla sunulan Stir Me Upın video klibiyle de olumlu not aldı.

Hadise, son olarak 13 Ocak 2006 da yeni teklisi Aint No Love Lostu müzikseverlerin beğenisine sundu. Şarkının video klibi ise Taylandda çekildi. Öte yandan Aint No Love Lost teklisinde, şarkının Burdayım adlı bir de Türkçe versiyonu bulunuyor.

Hadise Şarkı Sözü Yazmaya, Beste Yapmaya ve Kendini Geliştirmeye Devam Ediyor

Ayrıca Belçikada çeşitli konserler veriyor, Almanya, Hollanda, Polonya ve hatta Hindistanda sahne almak için anlaşmalar imzalıyor. Onun adı şimdiden dünyaya yayılmaya başladı. Bakalım Hadiseyi önümüzdeki yıllarda Christina Aguilera, Jennifer Lopez gibi tüm dünyanın peşinden koştuğu bir popüler müzik yıldızı olarak görebilecek miyiz?

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …