Gülben Ergen Hayatı

Gülben Ergen Hayatı? Gülben Ergen Kimdir?

Gülben Ergen Hayatı? gülben ergen, 1972 doğumlu ünlü ses sanatçısı, sinema ve dizi oyuncusu. Mankenlikle başladığı kariyerinde Fırat, Marziye ve Dadı adlı dizileriyle tanınan Ergen, ayrıca albümleriyle de şarkıcılıkta kendini kanıtlamış bir isim. 2004 yılının eylül ayında Sultans of the Dance ve Anadolu Ateşi adlı şovlarıyla adını duyuran Mustafa Erdoğan ile evlenen Ergen, 18 ocak 2007 de bir erkek çocuk dünyaya getirdi.

Gülben Ergen Hayatı

gülben ergen Erdoğan, 25 Ağustos 1972 de Mazhar ve Gülser Ergenin kızı olarak istanbul Kanatlarımın Altındada dünyaya geldi. ilkokuldan sonra Erenköy Kız Lisesinde orta öğrenimini tamamlayan Ergen, lise öğrenimini ise Kadıköy ticaret Lisesinde aldı. Ergen, 1987 de lise 2. sınıftayken katıldığı Sinema yıldızı Yarışmasında 2. seçildi. hürriyet gazetesi tarafından düzenlenen bu yarışma sayesinde tanınan bir yüz haline gelen Ergen, liseyi bitirdikten sonra mankenlik yapmaya başladı.

1988 yapımı Bülent Ersoy ve ismet Özhanın başrolünde olduğu Samim Değer filmi Biz Ayrılamayız Mine rolünde, Ergenin ilk sinema filmi oldu. Yine 1988 de Kartal Tibetin yönettiği ve Kenan Kalavla birlikte oynadığı Deniz Yıldızı filminin ardından, Cüneyt Arkın ile Av 1989, Serdar Gökhan ve eşref Kolçakla birlikte ise kanun Savaşçıları 1989 adlı filmler, 18in deyken kendisinden beş yaş büyük ağabeyini trafik kazasında kaybeden Ergenin oynadığı diğer filmler oldu.

Ergen, 1990 da Orhan Kemalin ünlü eserini TRT ekranına taşıyan ve büyük beğeni toplayan Hanımın Çiftliği adlı dizi filmde erol taş, ilknur bozkurt ve Fikret Hakanla birlikte rol aldı. 1991 de Osman F. Sedenin senaryosunu yazıp yönettiği ve Halide Edip Adıvarın eserinden uyarlanan yol Palas Cinayeti, 1992 de ise yine Osman F. Seden imzalı iki Kız Kardeş adlı filmlerde, Aydan Şenerle birlikte kamera karşısına geçti.

1994 te ünlü Maksim Gazinosunda, ibrahim Tatlı sesin alt kadrosunda yer alan Gülben Ergen, aynı zamanda ünlü türkücünün Haydi Söyle adlı parçasının klibinde oynadı. Bunun ardından yine 1994de Tatlısesin başrolünde olduğu ve yönetmenliğini de üstlendiği Fırat adlı dizide rol aldı. Ergen, bu dizinin çekimleri sırasında Fırat Nehrinde geçen bir sahne sırasında kuvvetli akıntı nedeniyle çok zor anlar yaşadı.

Şarkıcılık konusunda da yeteneğini ortaya seren Ergen, 1997 de Merhaba adlı ilk albümünü çıkardı. 1998 de cuma, cumartesi ve pazar günleri, Bostancı Gösteri Merkezinde Huysuz Virgin namı diğer Seyfi Dursunoğlu ile Castra Castra Show adını verdikleri bir şov sergiledi. televizyon izleyicileri için hazırladığı Gümbür Gümbür Gülbence programı ile hayran kitlesini iyice arttıran gülben ergenin atladığı önemli basamaklardan birisi de kadir inanır ile birlikte çevirdiği Marziye isimli dizi oldu. Diziye de ismine veren Marziye karakterini canlandıran Ergen, 1998-2000 yılları boyunca televizyon izleyicisini ekrana kitlemeyi başardı.

1999 yılında Avşa film Festivali, En iyi kadın Oyuncu Ödülü başta olmak üzere birçok ödüle layık görülen Gülben Ergen, yıl biterken Kör aşık adlı ikinci albümünü piyasaya sürdü. 2000 yılında haldun dormen ve Kenan ışık ile birlikte Dadı adlı dizide buluşan Ergen, Melek isimli bir dadıyı canlandırdığı bu komedi dizisinde de başarısını gösterdi ve Magazin Gazetecileri Derneği, 9. altın Objektif Ödüllerinde 2000 yılının En iyi Kadın TV Yıldızı Ödülüne layık görüldü. Ergen aynı zamanda Altın kelebek, 2000 yılının En iyi Kadın Oyuncusu Ödülünün de sahibi oldu.

2001 de genel Yayın yönetmenliğini üstlendiği Gülbence isimli bir dergi çıkaran Ergen, 2003 de Ali Sürmeli, Yasemin Kozanoğlu ve Deniz Türkali ile birlikte başrollerini paylaştığı, yayını sadece 8 bölüm süren Hürrem Sultan adlı dizide rol aldı. Ünlü kanuni ve Türk müziği orkestra şefi Taşkın Sabahla çalışmaya başlayan Ergen, son 4 albümünü de Sade ve Sadece-2002, Uçacaksın-2005, 9+1 Fıkır Fıkır-2005 ve Gülben Ergen-2006 Sabahın müzik yönetmenliği eşliğinde hazırladı.

Gülben Ergen, 2004 yılının eylül ayında Sultans of the Dance ve Anadolu Ateşi adlı şovlarıyla adını dıyuran ve Yılmaz Erdoğanın da kardeşi olan Mustafa Erdoğan ile evlendi. Ergen, 18 Ocak 2007 de Atlas ismini verdikleri bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Gülben Ergen Erdoğan ve Mustafa Erdoğan çifti, yakınları ve hayranları tarafından hastaneye gönderilecek çiçekler yerine, tema Vakfı aracılığıyla bağışlanan fidanlarla gerçekleşen Atlas bebek Ormanını oluşturdu. 2008 yılında müzik çalışmalarına devam eden sanatçı Aşk Hiç Bitmez adlı albümü ile müzik piyasasına güçlü bir dönüş yaptı.

Ayrıca kontrol et

Melikşah Hayatı

Melikşah Hayatı? Melikşah Kimdir?

Melikşah Hayatı? Sultan Alp Arslan’ın oğlu türk Selçuklu Hükümdarı Melikşah, 1055 yılında İsfahan’da doğmuş, 1092 …