Ferhat Göçer Hayatı

Ferhat Göçer Hayatı

Cerrah – Tenor Ferhat Göçer Şanlıurfada doğdu. Öğretmen olan anne ve babasının tayiniyle izmite geldi. 1986 yılında istanbul Üniversitesi, istanbul Tıp Fakültesinde tıp eğitimine başladı. Bundan iki yıl sonra 1988 de istanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Bölümü ön lisans eğitimini görmeye hak kazandı

Mecburi tıp hizmetinden dolayı müziğe 1 yıl ara vernek zounrda kalan Göçer, 1994 yılında sahne hayatına merhaba dedi. Haydarpaşa Numune Hastahanesinde Genel Cerrahi asistanı ve istanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Bölümü Lisans öğrencisi oldu.

Gene aynı sene, konservatuar arkadaşlarıyla kurduğu Turkuaz adlı müzik grubuyla müzik hayatındaki ilk büyük adınımı atıyordu. Zamanla gurup içinde ön plana çıkmaya başlamıştı. 1997 yılında başka bir grupla projelerine devam etme kararı aldı.

Artan tecrübeleriyle repertuarına eski şarkıları ve yabancı halk şarkılarını da kattı. Yakın zamanda ney ve kanunla zenginleştirdiği orkestrasıyla Klasik Türk Müziğinın yanı sıra opera aryaları, müzikaller, 60lı yılların ingilizce parçaları, chansonlar, rembetikolar, ingilizce, Fransızca ve Yunanca parçalarda çalarak, çıktığı sahnelerde bambaşka bir rüzgar estirdi.

Klasik batı müziği ile etnik Türk müziğini birleştirerek yorumlayan Ferhat Göçer, Metropol Senfoni Orkestrası ile istanbul Kanatlarımın Altındadan, Diyarbakıra, Gaziantepden izmir ve Ankaraya uzanan Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle verilen Anadolu Aryaları turnesine Bodrum, Rumeli Hisarı ve Antalya ile devam etti.

2005 yılının kışında Çırağan Q Barda sahne alan Ferhat Göçer, yaz sezonunda ise salı geceleri Reinada sahne aldı

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Kimdir Ayten Gökçer Kimdir, 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi …