Ferhat Göçer Hayatı

Ferhat Göçer Hayatı? Ferhat Göçer Kimdir?

Ferhat Göçer Hayatı? Cerrah – Tenor ferhat göçer Şanlıurfada doğdu. Öğretmen olan anne ve babasının tayiniyle izmite geldi. 1986 yılında istanbul Üniversitesi, istanbul tıp Fakültesinde tıp eğitimine başladı. Bundan iki yıl sonra 1988 de istanbul Üniversitesi devlet Konservatuarı Şan Bölümü ön lisans eğitimini görmeye hak kazandı.

Ferhat Göçer Hayatı

Ferhat Göçer Hayatı1Mecburi tıp hizmetinden dolayı müziğe 1 yıl ara vernek zounrda kalan Göçer, 1994 yılında sahne hayatına merhaba dedi. Haydarpaşa Numune Hastahanesinde Genel cerrahi asistanı ve istanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Bölümü Lisans öğrencisi oldu.

Gene aynı sene, konservatuar arkadaşlarıyla kurduğu Turkuaz adlı müzik grubuyla müzik hayatındaki ilk büyük adınımı atıyordu. zamanla gurup içinde ön plana çıkmaya başlamıştı. 1997 yılında başka bir grupla projelerine devam etme kararı aldı.

Artan tecrübeleriyle repertuarına eski şarkıları ve yabancı halk şarkılarını da kattı. Yakın zamanda ney ve kanunla zenginleştirdiği orkestrasıyla Klasik Türk Müziğinın yanı sıra opera aryaları, müzikaller, 60lı yılların ingilizce parçaları, chansonlar, rembetikolar, ingilizce, Fransızca ve Yunanca parçalarda çalarak, çıktığı sahnelerde bambaşka bir rüzgar estirdi.

Klasik batı müziği ile etnik Türk müziğini birleştirerek yorumlayan ferhat göçer, Metropol Senfoni Orkestrası ile istanbul Kanatlarımın Altındadan, Diyarbakıra, Gaziantepden izmir ve ankaraya uzanan Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle verilen Anadolu Aryaları turnesine Bodrum, Rumeli Hisarı ve antalya ile devam etti.

2005 yılının kışında Çırağan Q Barda sahne alan Ferhat Göçer, yaz sezonunda ise salı geceleri Reinada sahne aldı.

Müzik Kariyeri

Türkiye’nin tek şahsa özel senfoni orkestrası olan Metropol Senfoni Orkestrası’nı kuran ve konserler veren sanatçının kendi adını taşıyan ilk albümünü 2005 yılında yayınlandı. 2007 yılında ikinci albümü olan ‘Yolun Açık Olsun’ ile ödül kazanan ve popülaritesini arttıran Ferhat Göçer, ‘Anadolu Aryaları’ adlı projesi ile İstanbul’dan Diyarbakır’a, Gaziantep’ten İzmir’e uzanan konserler gerçekleştirdi.

Özel Hayatı

İlk evliliğini 23 yaşındayken, 1993 yılında meslektaşı doktor Berna Hocaoğlu ile yaptı, Ferhat Göçer’in bu evliliği yaklaşık 5 yıl sürdü ve 1998’de bitti. Ünlü sanatçının bu evliliğinden 1997 yılında “Yağmur” adını verdikleri bir kızı bulunuyor. İkinci evliliğini de yine kendi gibi doktor olan Meltem Hanım’la 1998’de yapan Ferhat Göçer, üçüncü evliliğini ise Ayla göksel ile 2001 yılında gerçekleştirdi. Ayla Göksel ile 7 yıl evli kalan ve 2008’de boşanan Göçer’in Can adını verdikleri 2006 doğumlu bir de oğlu bulunuyor. Ünlü sanatçı şimdilerde ise Ömür Gedik’le birlikte.

Ayrıca kontrol et

Melikşah Hayatı

Melikşah Hayatı? Melikşah Kimdir?

Melikşah Hayatı? Sultan Alp Arslan’ın oğlu türk Selçuklu Hükümdarı Melikşah, 1055 yılında İsfahan’da doğmuş, 1092 …