Eleştiri Nedir

Eleştiri Nedir

Eleştiri Ne Demektir? Eleştiri Nedir Kısaca? Eleştiri Hakkında? Eleştiri Nedir? Eleştiri Ne Demek? Eleştiri Hakkında Bilgi?

Eleştiri Ne Demek, Eleştiri Bir kişi, eser ya da konuyu doğru ve yanlışlarını göstererek anlatmak amacıyla yazılan kısa metinlerdir. Hedeflenen öğeyi doğru ve yanlış yönleriyle tanıtmayı amaçlayabileceği gibi, bu öğenin doğru tanıtılmasını sağlamayı ve bir değerlendirmeyi de hedef alabilir. Edebiyat sorunlarını ve yapıtlarını konu alan inceleme, yorum ya da değerlendirme olarak da tanımlanabilir. ister şahsi zevklerle ister estetık prensiplere gore sistemli bır sekilde degerlendirmedir.

Nazmın kusurlarını bildiren ilim olarak da bilinir. Yazar objektif olmalı; eseri dikkatle varsangel adem inceleyebilmeli analiz ve yorumlayabilmeli, geniş açılarla geniş bir bilgiyle ve hassasiyetle eseri degerlendirme kabiliyetine sahip olmalıdır. Eleştiri okulları üçe ayrılır: yansıtma, yaratma, dil. Yansıtma, eserin doğaya benzediğini savunur. Yaratma, eserin iç dünyasıdır, yani sanatçıdır. Dil ise, Rus biçimcilerinin yöntemidir ve eseri dil sistemi olarak görür.

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Transpalet Ne Demek?

Transpalet Nedir?  Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …