Dünyanın En ilginç Hayvanları Hangileridir

Dünyanın En ilginç Hayvanları Hangileridir

Dünyanın En ilginç Hayvanları Hangileridir kırmızı dudaklı yarasa balığı Galapagos adalarında yaklaşık suyun 30 metre derinliklerinde yaşayan bu hayvanların dudakları rujlu ve görüntüleri yarasalara benzediğinden bu ismi almışlardır. Sırtlarında dikenler olan bu balık, su dibinde yürüyebilme özelliğine sahiptir.

Pacu Balığı

Hem etçil hem de otçul olan bu balıklar, insan gibi dişlere sahiptir. Balıklar, 50 cm’e kadar büyüyebiliyor. Hatta, akvaryumlarda sadece et verilerek beslenirse 2 katı kadar büyüyebiliyorlar.

Mavi Papağan Balığı

Mavi Papağan BalığıOkyanusta parlayan bu balıklar, Atlantiğin batı taraflarında yaşıyorlar. 90 cm’e kadar büyüyebiliyorlar. Jelatinimsi bir madde salgılayarak kendilerini bir tuluma sokuyorlar. Böylece gece, yırtıcı balıklara av olmaktan korunuyorlar.

Deniz Domuzu

Görüntüsü domuza benzeyen bu ilginç hayvan bir memeli türüdür. 2 metreye kadar büyüyebilen bu balık, Antartika’da denizin dibinde bulunmuşlardır. Doğu Afrika, Hint okyanusu, Kızıldeniz, Avustralya, Güneydoğu Asya’da türleri yaşamaktadır. Bazı bölgelerde, deniz ineği ve deniz devesi ismi ile anılırlar.

Damla Balığı

Nesli tükenmekte olan bu balıklara dünyanın en çirkin balıkları da deniliyor. Denizin 900 metre dibinde yaşayan bu balıklar, kolay kolay ortaya çıkmıyorlar ve 25 cm. kadar uzun olabiliyorlar.

Dikenli Ejderha

Diğer ismi molok olan bu hayvanlar, tehlikeli gibi görünse de aslında zararsızdırlar. Dikenleri üzerinde biriken su buhar ının ağızlarına kayması nedeni ile çölde bile su arayışı olmayan hayvanlardır. Kendilerini kuma gömüp, gelen karıncalar ile beslenirler.

Panda Karınca

Panda Karınca siyah beyaz renkleri nedeni ile panda karınca denilen bu karıncaların ısırıkları çok tehlikelidir. Genelde ısırdıkları inekleri öldürürler. Genlerinde yaban arısı Geni bulunmaktadır. Kraliçe ve işçi karıncaları yoktur. Dünyanın en ilginç karıncalarıdır.

Ay-Ay

Ay-Ay maymunları, Madagaskar’da yaşamaktadır. Genelde gece görülürler. İnce parmakları, iri parlak gözleri vardır. Nesilleri tükenmekte olan bu maymunlar sadece 1 yavru yaparlar.

Atmaca güvesi

Çiçek özlerini hortumları ile çeken bu hayvanlar, doğanın en enteresan beslenen hayvanlarıdır. Hortumlarını kullanmadıklarında katlayarak, karınlarının altına koyarlar.

Miğferli kakadu

Miğferli kakaduKül rengi ve başı kırmızı olan bu papağan türü, Avustralya’da yaşamaktadır. Yaklaşık 1 metreye kadar büyürler ve meyve ile beslenirler.

Kitti’nin Domuz Burunlu Yarasası

40 milimetre boyu ile en küçük hayvanlar arasındadır. Yetişkinleri 2 gr. olan bu yarasalar, Tayland Myanmar tarafında yaşarlar. Burunları domuz burnuna benzer. Kaynak: Dünyanın En ilginç hayvanları Hangileridir

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Transpalet Ne Demek?

Transpalet Nedir?  Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …