Diş Macunu Nasıl Kullanmalıyız

Diş Macunu Nasıl Kullanmalıyız

Dişlerin düzenli şekilde fırçalanmasının büyük öneme sahip olduğunu söyleyen Diş Hekimi Arzu Yalnız Zogun diş macunu kullanımı hakkında kapsamlı bilgiler verdi. Ağız ve diş sağlığının korunmasındaki en önemli faktör düzenli ve doğru bakımın uygun diş macunu ile yapılmasıdır. Bu nedenle öncelikle diş bakımı için doğru ürünlerin tercih edilmesi ve diş hekimi kontrollerinin aksattırılmadan yapılması gerekir.

Ağız ve Diş Bakımının Her Gün Düzenli Olarak Yapılması

  • Sağlıklı diş ve dişetinin korunmasında destekleyici role sahiptir
    Diş ve dişeti hastalıklarına neden olan bakteri plaklarına karşı koruma sağlar
    Rutin olarak doğru bir şekilde yapılan bakım diş taşı oluşumunu geciktirirken, dişeti sağlığını korumaya yardımcı olur
    Ağız kokusu problemlerinde nefesi ferahlatıcı etkiye sahiptir

Ağız ve diş sağlığı için gerekli olan bu koruma etkisinde diş fırçası kadar diş macunu da önemlidir. Bu nedenle kişinin ihtiyacına yönelik doğru diş macununu seçmesi ve düzenli olarak diş bakımı yapması gerekir. Ayrıca diş ve dişeti hastalıklarında korunmak ve doğru bakım önerileri için diş hekimi muayenelerinin aksatılmaması tavsiye edilmektedir.

Diş Macunu Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

Doğru ve etkili temizlik için uygun diş fırçası ve diş macunu seçiminde, kişinin diş ve dişeti hastalıkların da göz önünde bulundurulması ve doğru seçimler için diş hekimine başvurulması önerilmektedir. Ayrıca özellikle içerisinde florür olmasına ve ağız kokusu problemleriniz varsa çinko içermesine dikkat etmeniz gerekir.

Diş Macununu ıslatmayın

En çok yapılan hatalı davranışlardan birisi, diş macunun ıslatılmasıdır. Diş temizliği için etkili araç diş fırçasıdır. Ancak diş macunu diş sağlığını koruma da yardımcı bileşenleri içermesi ve fırçalama işlemini kolaylaştırması ile önemli bir aracıdır. Bu hatalı davranış macunun içerisinde yer alan yararlı maddelerin koruma etkisini zayıflatarak, diş sağlığı için etkili koruma ve hijyen şartlarını ekarte etmektedir.

Ayrıca kontrol et

Yürürken Kollarımızı Neden Sallarız

Yürürken Kollarımızı Neden Sallarız bilim insanları değişik şekillerde yürüyen (kollarını sallayarak, kolları yanında ve buna …