Diş Ağrısının Geçmesi İçin Nelerin Yapılması Lazım

Diş Ağrısının Geçmesi İçin Nelerin Yapılması Lazım

Diş Ağrısının Geçmesi İçin Nelerin Yapılması Lazım Yakıcı sızlamalar ve gece yarısı aniden şiddetli ağrı ile uyanmalar diş ağrısının çekilmeyecek kadar kötü olan etkilerindendir. Vücuttaki en büyük ağrılardan birisi de diş ağrısıdır. Dişlerimiz bizim için son derece önemlidir ve güldüğümüz zaman dişlerimizin tamamen gözükmesinden dolayı da diş aslında mutluluk demektir. Bu nedenle onlara çok iyi bakmalıyız. Çürük dişin yaptığı diş ağrısı çeşitli yöntemlerle geçilebilir ya da etkileri azaltılabilir. Bu yöntemler kimyasallar ile değil genellikle doğal yollarla olmaktadır.

Diş Ağrısının Geçmesi İçin Nelerin Yapılması Lazım

Diş ağrısı tedavisinde öncelikli olarak dişlerin fırçalanması gerekmektedir. Diş arasına sıkışan bir madde ya da besin de diş ağrısına neden olabilmektedir. Bu nedenle fırçalama yanında diş ipi veya kürdan da kullanılabilir. Eğer bu işlemden sonra diş ağrısı geçmediyse sorun çürük ya da dolgulu olan dişinizdedir. Bir bardak su ile içerisine 1 çay kaşığı karıştırılmış tuz gargara için en iyi yöntemdir ve bu diş ağrınızın azalmasına neden olacaktır.

Diş Ağrısı Eğer Diş Etindeki Bir İltihaptan Yada Apseden Oluşuyorsa

Buz ile diş etine masaj yapılabilir. Bu şekilde buz eriyene kadar buzun iç yanak ile diş eti arasında kalmasını sağlarsanız ağrınız geçecektir. Dişe ağrı kesicilerin konulması kesinlikle yapılmaması gereken bir işlemdir. Bu işlem dişinizin ağrısını kısa bir süre için geçirse bile dişe daha fazla zarar vererek çürük dişin daha kötü bir hal almasına neden olacaktır. Ezilmiş 1 ya da 2 diş sarımsağın düş üzerinde bekletilmesi de yine diş ağrısı tedavisinde kullanılan uygun yöntemlerden biridir.

Ağrı Kesicinin Etkileri

Ağrı kesici kullanmak da etkili yöntemlerden bir tanesidir. Ancak doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan bir ağrı kesici kullanmayıp en etkili ağrı kesiciyi onların tavsiyesi üzerine kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Diş ağrılarının oluşmaması için sık sık doktora gidip kontrollerinizi yaptırmalısınız. Böylelikle diş ağrılarını en aza indirmiş olursunuz ve sağlıklı gülüşleriniz ile acısız ağrısız bir hayat geçirirsiniz. Bu nedenle dişin çürümesini beklemeden ufak bir sızı bile olsa hemen hekime başvurulmalı ve gereken önlemler alınmalıdır.

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …