Cem Yılmaz Hayatı

Cem Yılmaz Hayatı

23 Nisan 1973 te istanbul Kanatlarımın Altındada doğdu. Leman Dergisinde karikatür çalışmalarına başladığında, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde sürdürüyordu ilk stand-up gösterisini Leman Kültürde, 1995 in Ağustos ayında gerçekleştirdi. Aynı senenin aralık ayında Beşiktaş Kültür Merkezinde sahne almaya başladı. 2001 yılı sonuna kadar 1200 ün üstünde gösteriye çıktı. Hemen hemen bütün gösterileri kapalı gişe oynadı. Türkiyenin yanı sıra, Avrupa ve Amerikada da sahne aldı

Leman Dergisinde yayınlanan çalışmalarını Karikatürler isimli kitabında yayınladı. ilk sinema deneyimini, 1998 yılında Ömer Vargının yönettiği Herşey Çok Güzel Olacak isimli filmde Mazhar Alanson ile başrolü paylaşarak tatmış oldu. Film, Türkiye ve Avrupada yaklaşık 1 miyon 800 bin kişi tarafından izlendi.

Reklam dünyasında da adından söz ettiren sanatçı, Panasonic reklamlarının radyo spotlarıyla iki yıl üst üste Kristal Elma ödülüne layık görüldü. Radyo spotlarının yanı sıra, Panasonic, Mavi Jeans, Doritos ve Opet gibi markaların reklamlarında oynadı. Yer aldığı her reklam filmi gündem konusu olmayı başardı.

Gösterileri 2000 senesinde Star TV tarafından yayınlanmaya başlandı ve Gösteri adıyla piyasa sürüldü 2001 yılında çıkan kısa dönemden faydalandı ve askerliğini yaptı.

12 Kasım 2004 te vizyona giren, çekimleri tamamlanmasına karşın yapımcı firma ile yaşanan problemler sebebiyle montajı ve gösterimi geciken, 4 farklı karakterde oynayarak başrolünü üstlendiği, Ömer Faruk Sorakın yönetmenliğini G.O.R.A. ile bir kez daha milyonları sinema salonlarına çekmeyi başardı

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …