Bina Nedir

Bina Nedir

Bina Nedir, Bina Ne Demektir, Bina ülkenizin topraklarında inşa edebileceğiniz temel yapılara verilen genel isimdir. Evler çiftlikler madenler atölyeler duvarlar kültürel/eğitimsel ve askeri binalar vs. inşa ederek ülkenizi geliştirebilirsiniz Bina inşaatı Binalar, Bina, inşaatı bölümü altında yapabileceğiniz binalar gözükür. Her binanın, yapımı belli miktarda toprak ve kaynak gerektirir.

Bir bina inşa etmek için ilgili binanın yanındaki inşa et butonuna tıklanır. Açılacak olan ekranda ilgili binadan kaç adet inşa etmek istediğinizi ve inşaatta kaç işçi çalıştıracağınızı ayarlarsınız. Optimal değerde işçi binanın optimal sürede bitmesini sağlar. Optimal değerin üç katı işçi vermek bina yapım süresini optimalin yarısı bir sürede bitirilmesini sağlar. Daha yüksek miktarlarda işçi atanmasının etkisi hızlı bir şekilde azalır o yüzden bir binanın acil olarak bitirilmesi gerekiyorsa optimal değerin üç katı işçi verilmesi idealdir.

Bina yıkımı Binalar Bina Yıkımı bölümü altında daha önce inşa ettiğiniz binaları yıkabilirsiniz. yıkmanın temel amacı ihtiyaç duyulmayan binaların yıkılıp başka binaların inşaatı için boş toprak elde edilmesidir. Bir bina yıktığınızda inşaatı için harcadığınız kaynaklar altın odun taş geri gelmez.

Binaların tur başına istedikleri Bazı binaların, tur başına gereksinimleri vardır. Bunlar altın işçi veya bazı madenler olabilir. Örneğin bir ahırın %100 çalışma oranında tur başına 50 altın masrafı ve 4 işçi ihtiyacı vardır. Veya bir bronz kalhanesi her tur altın ve işçi ihtiyacı yanında kalay ve bakır tüketir. Tur başına hiçbir ihtiyacı olmayan binalar da vardır. Binanın ihtiyaçlarına binalar dizininden bakılabilir.

Hangi binaları inşa etmeliyim Bu da her oyuncunun stratejisine göre değişir. Ama temel olarak her oyuncunun bir miktarda eve ve çiftliğe ihtiyacı vardır. Eğer oyuncu nüfusa oynuyorsa ev ve çiftlik sayısını arttırmalı madene gidiyorsa altın madenlerini yüksek tutmalı ve vergi alarak araştırma yapabilmek için bol miktarda moral binası tapınak tiyatro arena inşa etmesi gereklidir. Bunların dışında gene kendi stratejinize uygun binalar inşa ederek ülkenizi geliştirmeye devam etmelisiniz.

Binalar dizininde olan bazı binaları neden yapamıyorum Oyundaki çoğu bina bazı araştırmalar yapıldıktan sonra ortaya çıkar. Bir binanın hangi teknolojileri gerektirdiği üstüne tıklandığında görülebilir. Mesela kütüphane inşa edebilmeniz için literatür araştırmasını bitirmiş olmanız gerekmektedir.

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Transpalet Ne Demek?

Transpalet Nedir?  Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …