Ana Sayfa / Sanatçı Biyografileri / Bergüzar Gökçe Korel Hayatı

Bergüzar Gökçe Korel Hayatı

Bergüzar Gökçe Korel Hayatı

Bergüzar Gökçe Korel , 1982 doğumlu Kurtlar Vadisi Irak filmi ve Binbir Gece dizisiyle adını duyurmuş tiyatro kökenli oyuncu. Binbir Gecenin yanı sıra Kırık Hayatlar, zeytin Dalı ve adak adlı dizilerde de rol almıştır

Türk Sinemasının emektar oyuncularından Tanju Korel ve Hülya Darcanın ikinci kız çocukları olan Bergüzar Gökçe Korel 2 eylül 1982 de istanbul Kanatlarımın Altındada doğdu. Çocukluğunu Ulusta geçiren Korel, orta öğrenimini yıldız Kolejinde yaptı.

Kolejden mezun olmasının ardından Mimar Sinan Üniversitesi devlet konsevatuarı tiyatro bölümünü tamamladı. ilk dizi rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlarda aldı. Ardından 2005 yapımı Kurtlar VadisiIrak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korelin doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Ancak annesinin Baban bu görüşmeye gitmeni isterdiyle ikna oldu ve teklifi kabul etti.

Kurtlar Vadisi Irakda yakaladığı başarının ardından gene aynı yıl çekilen Zeytin Dalı dizisinde iklim karakterini canlandırdı. Asıl büyük çıkışını ise kanal Dnin 2006nın en fazla reyting alan dizisi ünvanını alan Binbir Gecedeki Şehrazat Evliyaoğlu rolüyle yaptı.

voleybol, buz pateni gibi sporların yanı sıra dans ve piyano eğitimi de alan Korelin, kendinden yedi yaş büyük olan ablası evli ve eşiyle birlikte Amerikada yaşıyor

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Kimdir Ayten Gökçer Kimdir, 26 ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi …