Bar Nedir

Bar Nedir

Bar Ne Demektir? Bar Nedir Kısaca? Bar Hakkında? Bar Ne Demek? Bar Hakkında Kısa Bilgi? Bar Nedir?

Bar Ne Demek, Bar içki servislerinin tezgah üzeninde yapıldığı bunların tezgah önünde ayakta ya da uzun ayaklı iskemle üzerinde oturularak içildiği bir çeşit alafranga meyhane . ingiltereden öbür milletlere yayılan barlar bu gün bir çok çeşitlere ayrılmaktadır. Bazılarında kabare usulü sahne dansları müzik ve varyete de bulunduğu gibi bazıları da evlerinde tanzim edilmiş büfe ve içki dolapları şeklindedir.

Bar (ya da aynı ifadeyi kapsayan “taverna” veya “birane”) genellikle bira, kokteyl, şarap, likör gibi alköllü veya alkolsüz içeceklerin servis yapıldığı ticari kuruluşlardır. barlarda tezgahın kenarında sandalyeler veya tabureler bulunur. Bazı barlarda, sahne bulunur ve sahneye müzik grupları, dansçılar veya komedyenler çıkabilir.

Bar, terimi mobilya olan ve genelde içkilerin konulduğu mobilyadan gelmektedir. Bazı barlarda yiyecekler de müşterilere sunulmaktadır.

Şarap Barları

Şarap barları 80’lerde Amerika’da talep görmemesine karşın 90’lı yıllara gelindiğinde ABD’de şarap barlarına yoğun bir ilgi oluştu. 2000’lerde bu ilgi doruğa ulaşmış durumdadır. Metropol şehirlerin kırsal bölgelerinde bulunan bu barlar tıpkı kahveler gibi insanların takıldıkları mekanlar haline geldi.

Avustralya’da Barlar

Avustralya’da yalnızca erkeklerin gittiği barlar bulunmakla beraber, kadın ve erkeklerin gittiği barlar yani salon barlar da bulunmaktadır.

Belçika’da Barlar

Belçika birçok bira ve alkol çeşidini barındıran bir ülkedir. içki kült ürünün bulunduğu ülkede, barlar (bazen kafe olarak da söylenir) tüm şehirlerde ve küçük yerleşim birimlerinde bulunmaktadır.

italya’da Barlar

italya’da barlar, genel olarak kafelere benzer. Küçük şehirlerde barlar kafeler gibi sabah erken Saatte açılıp erken saatte kapanırlar. Ancak tiyatro, sinema gibi yerlerin yakınında bulunan barlar daha geç saatlere kadar açık kalabilir. Milano, Roma, Cenova gibi büyük şehirlerde, daha büyük barlar bulunmaktadır. italyanlar akşamları ‘aperitivo’ dedikleri birşeyler içmek ve atıştırmak için barlara giderler.

Hindistan’da Barlar

Hindistan’da barlar genellikle Delhi,Mumbai gibi metropol şehirlerde bulunmaktadır. Ülkenin geri kalanında çok sayıda bar bulunmamaktadır. Genelde içkiler restaurantlarda olduğu gibi servis edilmektedir. Günümüzde küçük şehirlerde de bar açılmaya başlanmasına karşın, küçük şehirlerdeki barların müşterileri genellikle erkeklerdir.

Türkiye de Barlar

Türkiye’de barlar daha istanbul, izmir, antalya gibi büyük şehirlerde yaygın olmakla birlikte, yalnızca erkeklerin gittiği “birahane” adıyla anılan ve daha küçük şehirlerde de yaygın olarak bulunan mekanlar vardır.

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Transpalet Ne Demek?

Transpalet Nedir?  Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …