Azra Akın Hayatı

Azra Akın Hayatı? Azra Akın Kimdir?

Azra Akın Hayatı? azra akın, 8 aralık 1981 de Hollandanın Almelo kentinde doğmuş, 2002 Türkiye güzeli ve ardından da Miss World dünya Güzellik Yarışmasında dünya güzeli seçilmiş manken-model ve oyuncudur Hollandada doğmuş ve eğitim görmüş azra akın 1998 yılında Elite Model yarışması Türkiye ayağı ile birincilik kazanmıştır.

Azra Akın Hayatı

Azra Akın Hayatı1Manken – modellik yapmaya devam eden Azra Akın, aynı zamanda reklamlarda ve TV dizilerinde oyunculuk da yapmaktadır.

2004’de baş rolü Tamer Karadağlı ile paylaştığı yağmur zamanı adlı dizide eylül karakterini canlandırmıştır. 2009’da Sadri Alışık Tiyatrosu’nda Kemal Başar’ın yönetmenliğinde, 72. Koğuş adlı oyunda rol almıştır.

Acun Medya tarafından Show TV’de düzenlenen Yok Böyle dans yarışmasında yarışmacı olarak bulunmuştur. 2011 yılında Star TV’de yayınlanan Geniş aile dizisinde rol almıştır.

2012’de M.U.C.K. dizisinde müzik öğretmeni olan Elif Hoca karakterini canlandırmıştır.

2014 yılında kanal D’de yayınlanan Galip Derviş dizisinde konuk oyuncu olarak Gülten rolünü canlandırdı. Son olarak 2014 yılında konuk olarak Arkadaşım Hoşgeldin’e katılmıştır.

Eylül 2014’de vizyona giren Çilek isimli filmde başrol olarak oynamıştır .

2015’de baş rollerini İlker Kaleli ve Burçin Terzioğlu’nun paylaştığı poyraz karayel adlı diziye, Çiğdem karakteriyle katıldı.

2017 yılında Atakan Koru ile dünya evine girdi.

Filmografi

 • Her Şey Mümkün
  Çilek
  Poyraz Karayel
  Arkadaşım Hoşgeldin
  Galip Derviş
  Muck
  Yalan Dünya
  Peşpeşe
  Geniş Aile
  Ayrılık
  Ah Kalbim
  Sen Harikasın
  Rüzgar Rüzgar
  Oyun Bitti
  İlk Aşk
  Teberik Şanssız
  Yağmur Zamanı
  Anlat İstanbul

Ayrıca kontrol et

Melikşah Hayatı

Melikşah Hayatı? Melikşah Kimdir?

Melikşah Hayatı? Sultan Alp Arslan’ın oğlu türk Selçuklu Hükümdarı Melikşah, 1055 yılında İsfahan’da doğmuş, 1092 …