Armağan Çağlayan Hayatı

Armağan Çağlayan Hayatı? Armağan Çağlayan Kimdir?

Armağan Çağlayan Hayatı? Pop Star adlı yarışmada jüri olarak görev alan televizyon programı yapımcısı, köşe yazarı Armağan Çağlayan, 8 Nisan 1966 da Kocaelinin Hereke ilçesinde doğdu. Çocukluğu ve gençliği Herekede geçen Çağlayan, liseyi bitirdikten sonra istanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimine devam etti. Ardından istanbul Üniversitesi Uluslararası ilişkiler Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra aynı üniversitede işletme Fakültesi Yönetim Organizasyon Anabilim Dalında doktora programına başladı.

Armağan Çağlayan Hayatı

Armağan Çağlayan Hayatı1Avukatlık stajını Kocaeli bürosunda tamamladıktan sonra kısa bir süre aynı şehirde avukatlık yaptı. Daha sonra avukatlığı bırakıp istanbula geldi. Kuruluş aşamasında Medyapıma girdi. Kısa sürede editörlükten genel müdür yardımcılığına kadar yükseldi. 2006 yılında, 11 yıldır çalıştığı Medyapımdan ani bir kararla ayrıldı. Burada çalıştığı süre boyunca Bülent Ersoy Show, Huysuz Show, Hülya Avşar Show, Şans Kapıyı Çalınca, Şahane Pazar, Kim 500 Milyar ister, Ünlüler Çiftliği gibi birçok yapımda editoryal koordinatör olarak görev aldı.

Ekranlarda tanınması ise 2003 yılında Pop Star adlı yarışmada jüri üyeliği yapması başladı. Ardından Finansbank ve Avea gibi reklam filmleriyle, Belalı Baldız, imkansız Aşk gibi dizilerde konuk oyuncu olarak görüldü. 2004-2005 yılları arasında Hürriyet Gazetesinin Kelebek ekinde köşe yazısı yazdığı dönem yaptığı ilginç röportajlarla gündeme oturdu. Hürriyet Gazetesi ile başladığı yazarlık hayatına Esquire adlı dergide devam etti. Aynı zamanda Dishy dergisinde Tortu Takvimi adında bir köşe yazdı.

Armağan Çağlayan Medyapımdan ayrıldıktan sonra Doğan TV bünyesinde D Production yapım şirketinde, prodüksiyonlardan sorumlu direktör olarak görev almaya başladı. Aynı dönem Deniz Akkaya ile birlikte Top Model Türkiye, Büyük Teklif gibi programların yapımcılıklarını üstlendi. Yine bu dönem Kendine Bir Yıldız Seç adlı bir Stand Up şov hazırladı.

2006 Yılında

Star TVde Son Ütücü adlı programı hazırladı. Kısa sürede büyük bir izleyici kitlesi kazanan program, 2006 yılının Eylül ayında Ahmet Şimşek Kolejinin düzenlediği Medya Başarı Ödülünü almaya hak kazandı. Aynı yılın sonunda Armağan Çağlayanın D Productiondan ayrılmasıyla program son buldu. 2006 yılından beri istanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde araştırma görevlisi olarak iletişimde Yaratıcılık dersi vermektedir.

2007 Nisan ayında Türk Kalp Vakfı Ödülü alan Armağan Çağlayan halen Osmantan Erkırın hazırlayıp sunduğu Pop Star Alaturka adlı yarışma programında Ebru Gündeş, Orhan Gencebay ve Bülent Ersoy ile birlikte jüri görevini üstlenmektedir.

Ayrıca kontrol et

Ayten Gökçer Hayatı

Ayten Gökçer Hayatı, Ayten Gökçer Kimdir?

Ayten Gökçer Hayatı 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Ayten Kaçmaz’dır. Çocukluğunu …