Ares Nedir

Ares Nedir? Ares Ne Anlama Gelir?

Ares Nedir? Yunan mitolojisinde savaş tanrısı Zeus’un Athena’yı yaratmasına karşılık Hera’nın yer yüzünü tekmelemesi ile meydana gelen yarıktan çıkmıştır.ilkin fırtınaların tanrısı idi. Sonraları savaş tanrısı olmuştur. Savaştan ve kan dökmekten hoşlanır. Silâhlıdır miğferi, miğferinin üstünde insana korku hissi veren bir sorgucu vardır. Dövüşen savaşçıların arasına şiddetle atılır. Savaşçıları kırar geçirir. Bağırdığı zaman savaş alanı baştanbaşa çınlar, dokuz bin kişinin nâra attığı sanılır. Ares’i Romalılar Mars olarak adlandırmışlardır.

Ares Yunan kökenli bir isimdir. Erkek çocukları için kullanılan bu isim Türkçede tek başına genel olarak değerlendirilir. Pek çok anne ve baba minik yavruları için alternatif ararken bu isim ile karşı karşıya kalıyor. Farklı anlamları ile hem mitolojik açıdan hem de manası üzerinden sevilen bir isimdir.

Ares Ne Demek?

Ares Yunanca üzerinden birçok değişik anlama gelen isimler arasında geliyor. Aynı zamanda Yunancada sözlük Ares isminin anlamı üzerinden de kullanıldığını dile getirmek mümkün.

  • – Yıkım veya felaket
    – Erkek
    – Yunan mitolojisinde savaş tanrısı

Tanrıların habercisi Hermes uzun aramalardan sonra 13 ay sonra ölmek üzereyken Ares’i bulur. Ares tekrar güneş ışığını gördüğünde Otis ve Ephialtes’in cezası çoktan verilmiştir. Ölüler diyarında yılanlar tarafından bir sütuna bağlanmışlardır. Yılanlar her defasında dayanılmaz acılar veren zehirlerini boşalttıkları ısırıklarla iki devi rahat bırakmazlar, omuzlarına tüneyen baykuşlar ise devamlı öterek beyinlerini tırmalarlar. Ares’in Truva Savaşına karışması da Olympos’un tanrılarının hiç sevmediği bir sonuç doğurmuştur, özellikle de Hera’nın. Ares, Truvanın yanında savaşa katılıp Yunanlarıöldürmeye başladığında eski bir defter yeniden açılır.

Truva kralının çapkın oğlu Paris, üç güzeller yarışmasında Hera’yı değil Afrodit’i güzel seçmiştir. Truva savaşının nedenlerinden biri de zaten budur. Hera, doğrudan savaşa müdahil olmadan önce Zeus’un iznini ister. Zeus, karısının karışmasına izin vermez ama aynı yarışmanın diğer mağduru Athena’nın karışmasına izin verir (Athena’da Ares’ten en az Hera kadar nefret etmektedir). Savaşçılığıyla ünlü kahraman Diomedes’e destek vererek Ares’in üzerine saldırmasını sağlar. Ares, görmediği Athena’nın varlığını anlamadığı bir şekilde elinden mızrağı düştüğünde farkeder. Bu fırsatı değerlendiren Diomedes Ares’i yaralamayı başarır ve Ares Truva savaş meydanından çekilmek zorunda kalır.

Ares Ne Demek?

Ares, Yunan mitolojisinde; Zeus ve Hera’nın oğlu olan savaş tanrısının adıdır.

Ares Programı

Ares açık kaynak kodlu bir P2P programıdır ve geniş bir kullanım ağına sahiptir. Ayrıca kullanıcılar arasında sohbet ortamı oluşabilmesine olanak tanır. Ares Galaxy veya Ares Regular olarak da bilinir. Çok Kaynaklı İndirme Ares, otomatik olarak birden fazla kaynağı bulur ve indirmeye başlar, bu indirme hızınızda önemli ölçüde fark oluşturur. Düzenli kütüphane Ares, paylaşmakta olduğunuz dosyaları kategorilere ayırmanıza, arama yapmanıza vb. olanak tanır.

Tümleşik Ses/Görüntü Oynatıcı Ares, indirmekte olduğunuz dosyaları indirme işlemi tamamlanmadan önizleme veya öndinleme yapmanızı sağlar. Basit tasarımı ve kullanışlı oluşu ile ilgileri üzerine çekmeyi başaran Ares programı dünya üzerinde en çok tercih edilen dosya, müzik, video, resim, yazılım ve doküman paylaşım araçlarından birisi oluyor. Ares, ağ üzerinden sanal bir bağ sayesinde karşılıklı veri transferine olanak sağlamaktadır.

Özellikle mitoloji seven ve bu konuda ilgi alanı olan kişiler adına Ares ismi en çok tercih edilen adlar içerisinde geliyor. Yunan mitolojisi dünya çapında çok fazla ilgi görürken, Ares Savaş Tanrısı olarak bilinir. Aynı zamanda erkeği temsil etmesi üzerine erkek çocuklar için kullanılacak güzel isimlerden biridir.

Ares Kur’an’da Geçiyor mu?

Kökeni Yunanca olması ile beraber Ares ismi Kur’an’da yer almayan bir isimdir. Çocuğuna değişik bir isim isteyen ve tarihsel bir yönü olmasını arz eden kişiler adına, Ares adı bir adım öne çıkıyor. Ares Nedir

Ayrıca kontrol et

Transpalet Nedir

Transpalet Nedir? Transpalet Ne Demek?

Transpalet Nedir?  Araçların yapılış amaçları yük taşımak, ağır yükleri bir noktadan başka bir noktaya (yatay …