Alkol Kasları Tahrip Ediyor

Alkol Kasları Tahrip Ediyor

Akşamları şöyle bir kadehle başlayıp devam mı ediyorsunuz Alkolün vücudunuza verdiği zararları bir kez daha düşünün. Alkol, uzun süre kullanıldığında kasları tahrip ediyor.Uzun süreli alkol kullanımının bacaklardaki ve vücudun diğer yerlerindeki kaslarda tahribata yol açabildiği belirtildi. King s College London dan Victor Preedy ve Peter Emery, Alkoliklikten en çok beyin ve karaciğerin etkilendiği yaygın ama yanlış bir düşüncedir dediler. The Biochemist dergisinde yayınlanan araştırmayı yapanlar, alkolden kaynaklanan bu kas tahribatının, kalp kasları ile gastrointestinal (mide ve ince bağırsak) sisteminin düz kasları da dahil, tüm vücudu etkileyen bir hastalık sürecinin parçası olabileceğini belirttiler.

Araştırmada, alkoliklerde kalp kası tahribatının kalbin daha az verimli çalışmasına yol açabileceği, düz kas sorunlarının da sindirimi bozabileceği ve gıdaların emilini zayıflatabileceği belirtildi.

Bilim adamları, alkol alımına bağlı kas tahribatı rahatsızlığının çok yaygın olmasına karşın, bu duruma tıp kitaplarında çok az dikkat çekildiğini belirttiler

Ayrıca kontrol et

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? Stres Nedir?

Stres Beyninizi Nasıl Etkiliyor? sinirli, karamsar, bunalmış ve yalnız mı hissediyorsunuz? Dert etmeyin. Bu hepimizin …